Arama

Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar Filmi

Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar Filmi

Film Blumhouse Protuctions ve Stage 6 Film yapım şirketleri adı altında yapılan ve çekimleri başkalanan korku ve gerilim tarzlarında seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor. Yönetmen koltuğunda ise X-Men ve Paranormal Aktivity 5 gibi filmleri adına imza atan Adam Robitel bulunmakta. Filmin İMDB puanı daha gösterime girmeden 5.8 olarak belirlenmiş. Aynı düzen ve sistemde çalışan ve genellikle Türk kullanıcılarının bulunduğu Sinemalar.com sitesinde ise filmin puanı 10 üzerinden hesaplandığında 6.5 olduğu görülüyor.

Filmin Konusu:

Film paranormal olaylar ile uğraşı gösteren bir kadını bir kadını (Lin Shaye) bir adamın aramasıyla başlıyor. Bu görüşmede yardım isteyen kişi evinde paranormal olayların yaşandığını, açıklık getirmediğini ve bununla birlikte yeni taşındığı evinden de çıkmak istemediğini dile getiriyor. Fakat burada filmi asıl önemli kılan nokta kadın adresi verdiğinde adamın yaşadığı evin, kadının büyüdüğü ev olarak gözükmesinde. Yani aynı evde çocukken kendisi yaşamış. Olayların bu hikaye ile başlamasıyla filmde göreceğimiz ekstra bir duygu karmaşasıyla seyirciyi ekrana kitleyen filmde aynı zamanda da (Lin Shaye’nin) çocukluğuna ve geçmişine dair izler de taşımakla daha da ilginçleşmeye başlıyor.

Filmin Gösterim Tarihi ve İzlenecek Yerler:

Film konusu ve çekimleri itibariyle Almanya’da geçtiği için en erken gösterime girecek yerde ilk olarak Almanya’dır. Almanya da gösterime girecek ola filmin tarihi ise 4 Ocak 2018 olarak belirlendi. Bu Türkiye’de biraz daha farklı bir tarihte gösterime girecek öyle ki 12 Ocak 2018 tarihinde gösterime girecek olan film şuanda sinemalarda kendisini izlemek isteyenleri beklemekte.

Yönetmenin Diğer Filmleri:

Genellikle gerilim ve bilim kurgu tarzında yönetmen koltuğuna oturan Adam Robitel Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar Filmi dışında aynı zamanda 2015 yılında gösterime giren Paranomal Aktivity 5: Hayalet Boyutu, Contracted Phase 2, Deborah Logan’ın Hikayesi, Chillerama, 2001 YamYam ve X-Men filmlerinin yönetmenliğini yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir