Arama

Özgüven Eksikliği Psikolojik Takıntılar

insanların çoğunda bazı dönem ve zamanlarda psikolojik buhranlar olmaktadır. Sebebi insanların güncel hayattan aldıği mutsuzluklar kendilerini beğenmemeye , toplum içinde kendilerini konumlandiramamaya hatta diğer kişilerden kendilerini farklı görmeye kadar gitmektedir.Bununla birlikte bazen yerli yersiz alınmalar ve çevresel utançlar duymaktadırlar. Kafası yerdeki taşlara bakarak yürüme metroya girince yüz kızarması ve onlarca şey. Aslında bunun kişinin o anki psikolojik durumlarıyla alakası bulunmaktadır.

Kişi öncelikle kendini neyin mutlu ediceğinu bulmalıdır. Para mı güzel yada heybetlu bir sevgili mi ya da onu düşünen aile mi yada her dakika arayan bir dost mu ? Kişiler öncelikle kendilerindeki gerçek eksiği bulmalıdirlar. Fiziksel olarak değil manevi olarak bulmalıdırlar. Bulduktan sonrası ise gayet basit. Eksik olanı tamamlamak hayatınizda ne eksik ise ona odaklanın emin olun bu özgüveninizi yükseltecektir.

Utanç aslında diğer insanları kendinizden üstün görmektir. Onları kendi içinizde aşağılayin size bakan çok yakışıklı bir çocuğunda akşam evinde gaz çıkardığını düşünmej gibi. insanlarin yaptıkları en büyük hatalardan biride diğer insanları olduğundan büyütmektir. O böyle o şöyle diyerek onu inanilmaz boyutlara sokarız aşkta böyledir aslında egolar yarışır kaybeden üzülür kazanan egosuna ego katar.

O yüzden toplumda kendine yer edinememiş bireyler önce eksiklerini bulmalı objektif yönde gerçek takıntısı keşfedip objektif şekilde bunu kendine itiraf etmeli. Sonra geriye sadece onu düzeltmek kalır. Bu yuzden asla takıntılarınızi gizlemeyin bunları açıkça itiraf edin kendinize emin olun ozaman mutlu bir şekilde yaşayacaksınizdır.Unutmayın hayat düşünmeyi unutacak kadar kısa bazen düşünmemek en iyi harekettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir