Arama

Kadınlar İçin Gece Kombini Püf Noktaları

Kadınlar İçin Gece Kombini Püf Noktaları

Kadınlar için en büyük telaşlardan birisi de davetler için yada özel bir buluşma için giyilecek kıyafet bulmaktır. Genelde gardırobun içi kıyafet ile doludur ancak bir türlü istenilen kombin yapılamaz. Bu yazımızda kadınların tam da bu sorununu çözmek amacıyla birkaç püf noktayı sizlerle paylaşacağız. Bu sayede davetlerinize gönül rahatlığıyla gidebilir ve zerafetiniz ile etrafı büyüleyebilirsiniz.

Elbisenin Önemi ve Elbise Seçimi

Kadınlar için gece kombini oluşturma aşamasında belki de en zor ancak en önemli olan noktalardan birisi elbise seçimidir. Ancak elbise seçimi yaparken oldukça dikkat edilmeli ve diğer parçalar elbise baz alınarak seçilmeli veya yapılmalıdır. Elbise bir kombinin ana parçasıdır ve diğer tamamlayıcı ayrıntılar ile birlikte bir kadını oldukça çekici bir hale getirebilir. Elbise seçilirken kişinin ten rengi, saç rengi ve vücut ölçüleri gibi birçok faktör göz önüne alınmalıdır. İdeal vücut hatlarına sahip bir kadın elbise seçimi yaparken daha rahat davranabilmektedir. Üstüne tam oturan ve tercihe göre yandan yırtmaçlı yada sırt dekolteli bir elbise kişiyi oldukça çekici gösterecektir. Renk ise tamamen kişinin tercihinde göre seçilebilir ancak gece kombinlerinde koyu renkler daha avantajlıdır.

Ayakkabı Tercihi

Seçmiş olduğunuz elbiseye uyumlu olacak renk ve tasarımda bir ayakkabı seçilmelidir ancak burada kişinin boy ve bacak uzunluğu da oldukça etkili bir faktör. Eğer boyu uzun bir kadın iseniz topuklu ayakkabının abartılı olmadan sade bir şekilde seçilmesi sizi daha zarif ve alımlı gösterecektir. Eğer kısa boylu bir kadın iseniz ayakkabınız göze batmayan ve parlak olmayan bir renge sahip olursa boyunuzun uzun olması herkese normal gelecektir ve yapmacık olmayacaktır.

Takı Seçimi

Bir elbisenin tamamlayıcı parçalarından birisi de takılardır. Özellikle de gece yapılan parti veya diğer etkinlikler için takı tercihi ayrı bir önem teşkil etmektedir. Örnek verecek olursak bir iş yemeğine giderken kırmızı ve şık bir elbisenin üstüne giyilecek küçük inci detaylı veya yine ince ve zarif bir kolye sizin güzelliğinizi ortaya çıkaracaktır. Ayrıca kolyeye ek olarak bilezik veya saat de kullanılabilir ancak fazla tercih edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir