Arama

Erkeklerde Saat Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerde Saat Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş dünyası içinde olan bir erkeğin uzmanlara göre en az 3 adet saate sahip olması gerekmektedir. Bunları spor, gündelik ve iş saati olarak genel olarak kategorilere ayırabiliriz. Bu yazımızda da erkeklerde saat seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç noktayı sizlere açıklayacağız.

Nerede Kullanacağınıza Dikkat Etmelisiniz

Saatlerin modellerine ve renklerine göre kullanım alanları oldukça farklılık gösterebilmektedir ve bu yüzden de saati nereye giderken kullanacağınıza dikkat etmelisiniz. Örnek verecek olursak bir iş adamı kalın ve demir olarak gösterilen saatleri tercih etmesi durumunda kendisine daha profesyonel bir hava katacaktır. Yine bir örnek olarak da yürüyüş veya koşuya giden birisinin küçük akıllı saatler olan ve nabız gibi ayrıntıları gösteren saatleri tercih etmesi daha yararlı olacaktır.

Özelliklerine Dikkat Etmelisiniz

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte saatlerimiz eski telefonlarda bulunan birçok özellikten daha fazla özellik barındırır duruma geldi. Bu yüzden saati kullanım alanınıza göre özelliklerine de dikkat etmeniz yararlı olacaktır. Spor ile uğraşan birisi kronometre ve geri sayım gibi özelliklerin bulunduğu saatleri tercih etmelidir. Bahsettiğimiz gibi saatlerde var olan özellikler çok gelişti ve artık saat üzerinden yer tespiti, sesli veya görüntülü konuşmalar yapılabiliyor. Ancak fiyatı normal bir saatten çok daha fazla olduğu için sizin işinizi görecek özelliklerin olması yeterli olacaktır.

Görünüşe ve Uyumluluğa Özen Göstermelisiniz

Saatler erkeklerin kıyafetlerinin tamamlayıcı en önemli parçalarından birisi olduğu için mutlaka es geçilmemelidir. Eğer bir iş yemeğine gitmiş olduğunuzu varsayarsak takım elbisenize ek olarak kolunuza takacağınız şık bir saat ile birlikte içinizdeki potansiyeli ortaya çıkarabilirsiniz. Siyah beyaz bir takım elbiseye ek olarak kolunuza takacağınız gümüş renk tonlarında bir saat ile harika bir verime kavuşabilirsiniz.

Ülkemizde ve tüm dünyada saat fiyatlarının ucu açık diyebiliriz. Örnek verecek olursak 50 liraya hoşunuza giden bir saat bulabilirken 500 liraya da bulabilirsiniz. Burada iş biraz da size kalıyor. Saat almadan önce kesinlikle fiyat araştırması yapmalı ve en son olarak karar vermelisiniz. Aksi taktirde normal değerinin kat ve kat fazlasına bir saat sahibi olma durumunda kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir