Arama

En Çok İzlenen Korku Filmleri Nelerdir?

A Serbian Film / Bir Sırp Filmi

Listemizin ilk sırasında A Serbian Filmi  var.Kahramanımız ilk başta elde etmiş olduğu mutlu aile tablosunu kaybetmekten çekince duysa da, kontratda karşısına sunulan bol sıfırlı bir meblağ onu ikna etmeyi başarır. Fakat kontratın son maddesine dikkat: Aktör çekimden önce senaryoya sahip olamayacak ve ne çekileceğini, sahne çekilirken öğrenecektir! İçermekte olduğu şiddet ve cinsel istismarla dolu sahneleriyle, pek çok ülkede yasaklanmış olan A Serbian Film; son derece korkunç ve rahatsız edici. (IMDB: 5.2/10)

Salo O Le 120 Giornate Di Sodama / Salo ya da Sodom’un 120 Günü

Pier Paolo Pasolini tarafından yönetilen, 1975 yapımı film İtalya’nın Salo kasabasında geçer. Dört varlıklı devlet adamı, dört fahişe ile birlikte kendilerine marjinal bir cumhuriyet kurmayı planlamaktadır. Hayallerini eyleme geçirmekte çok da vakit kaybetmeye niyeti olmayan bu grup,  dokuz kız ve dokuz oğlan olmak üzere toplamda on sekiz genci kendilerine halk olarak seçer ve yine aynı kasabada gizli bir şatoya hapsederek hayal güçlerinin ulaşabildiği en uç noktaya kadar cinsel sapkınlıklarını bu insanlar üzerinde uygulamaya geçirirler. Bu da filmi birçok ülkede yasaklı filmler arasına sokar. (IMDB: 6.0/10)

Begotten

Elias Merhige’nin korku sinemasına bir kült olarak iz bıraktığı film, 1990’da siyah beyaz ve diyalogsuz olarak çekilmiştir. Başlangıç sahnesinde tanrı olarak görselleştirilmiş karakterin kendisini onlarca bıçak darbesiyle delik deşik etmesine şahit oluyoruz. Duyabildiğimiz tek şey ise cılız bir hışırtıdan ibaret…  Sembolizmin en güçlü temsilcisi olan ve aynı zamanda da deneysel bir yapım olan Begotten, tam anlamıyla soluğunuzu kesecek unutulması güç bir yapım. (IMDB: 5.9/10)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir