Arama

Ekşi sözlük entry nedir

Ekşi sözlük, Türkiye’de bulunan en büyük topluluk platformlarından birisidir. Ekşi sözlük aracılığı ile insanlar yapmış olduğu tespitleri yazabilirler veya diğer kullanıcılara çeşitli sorular sorabilirler. Ekşi sözlük bünyesinde alanında uzman birçok kişi de bulunmaktadır. Bu yüzden aklınıza takılan soruları sormak için uygun bir platformdasınız diyebiliriz. Her gün sisteme katılan yeni üyeler ile birlikte gün geçtikçe büyümeye devam eden bir platform haline geldiğini belirtmemiz gerek.

Ekşi Sözlük Entry Nedir?

Ekşi sözlük topluluğunda da diğer benzer platformlarda bulunduğu gibi siteye özel bazı tabirler bulunmaktadır. Ekşi sözlük entry kavramı da bunlardan birisi. Sisteme yeni üye olan kişiler kendisini yeni bir dilin içinde bulabilirler. Bu yüzden ilk aşamada birçok yeni üyenin aklında ekşi sözlük entry nedir sorusu olabiliyor. Ekşi sözlük sitesinde herhangi bir kategoride gönderi yayınlama işlemine entry denmektedir. Gönderiler yayınlandığı zaman entry girildi tabirini duymanız zor olmayacaktır. Uzun süredir ekşi sözlük platformunda tabiri caizse takılan kişiler birçok site içi tabir hakkında bilgi sahibidir. İlk üye olduğunuz günlerde entry nedir sorusu başta olmak üzere birçok soruyu kendinize sormanız gerekilebilir. Ancak endişe edecek birşey bulunmuyor çünkü kısa süre içerisinde tüm ekşi sözlük tabirlerine ve kurallarına alışacaksınızdır.

Ekşi sözlük platformunda her gün binlerce yeni entry girilmektedir. Bu da sistemin ne kadar aktif olduğu hakkında bir kanıt niteliği taşımakta. Ekşi sözlük sitesi her ne kadar eski olsa da aktifliğini hiçbir zaman için kaybetmemiştir ve hala bu şekilde devam etmektedir.

Ekşi Sözlük Üyelik

Ekşi sözlük sizlerden üyelik aşamasında detaylı bilgiler istememektedir. Sadece mail, şifre ve birkaç ufak bilgi ile kolayca ekşi sözlük platformuna üye olabilirsiniz. Ayrıca ekşi sözlük platformuna üye olmak tamamen ücretsizdir. Ancak site içerisinde belirlenmiş olan kurallara dikkat etmemeniz halinde hesabınız belirli bir süreliğine veya kalıcı olarak engellenebilir. Bu yüzden diğer üyelere karşı saygılı olmanızda fayda var. Diğer sözlük veya forum platformlarına nazaran daha bilgili ve kültürlü kişiler tarafından kullanılan bir sistem olduğu için onlara ayak uydurmaya başladığınızda oldukça fazla eğlenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir