Arama

Brad pitt’in en iyi filmi hangisidir ?

Dövüş Kulübü Filmi

Chuck Palahniuk’in aynı isimli romanından uyarlanan David Fincher tarafından yönetilen ödüllü filmdir. Başrollerinde Brad Pitt, Edward Nortan ve Helena Bonham Carter yer almıştır. Gösterime girdiği dönem fazlasıyla beğenilmiştir. Yazar Chuck Palahniuk’un bir yaz tatilinde kamp yaparken başına gelenlerden esinlendiği ve daha önce yazdığı kitabının yayıncılar tarafından yazılmamasından dolayı büyük bir öfkeyle kaleme aldığı kitap kısa zamanda kült kitaplar arasında kendine yer buldu.

Brad pitt'in en iyi filmi hangisidir ?Film uyarlaması da gayet başarılı oldu. Bunda hiç şüphesiz oyunculuğunu bu filmde bir adım daha ileri taşıyan Brad Pitt’in büyük katkısı vardır. Canlandırdığı Tyler Durden karakteri ile zihinlere kazınan bir performans sergilemiştir. Brad Pitt bu film ile “Hollywood filmlerinin yakışıklı ve bebek yüzlü aktörü” tiplemesi haricinde daha sert ve erkeksi rolleri de rahatlıkla oynayabileceğini göstermiştir. Nitekim daha sonra rol alacağı Kapışma ve Truva filmlerinde de benzer rollere soyunacaktır. Filmin dünya çapında yüz milyon doların üstünde hâsılat elde ettiğini de belirtmekte fayda var.

Dövüş Kulübü’nün Konusu

Tüketim toplumunu, yozlaşan toplumsal ve ahlaki değerleri oldukça sert bir dille eleştiren film yıkıcı bir temaya sahiptir. Edward Norton’ın canlandırdığı Anlatıcı adlı karakter oldukça sıradan bir hayata ve işe sahiptir. Bir gün bir uçak seyahati sırasında Tyler Durden adında bir adamla tanışır ve hayatı geri dönülmez biçimde değişir. Tyler ile birlikte erkeklerin katıldığı ve oldukça gizli bir kulüp kurarlar. Bu kulüp Dövüş Kulübü’dür. Sürpriz sonlu kurguların başında gelen ve en beğenilenlerinden olan yapım tüm zamanların en iyi filmleri arasında haklı yerini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir