Arama

Bitcoin Sene Sonunda Ne Kadar Olur?

Bitcoin Sene Sonunda Ne Kadar Olur?

Bitcoin değerini bildiğiniz üzere tahmin etmek oldukça zordur ancak gerçek döviz fiyatlarının analizlerini yapıp tahminler öne süren kişiler gibi bitcoin için de bu tahmini yapan kişiler mevcuttur. Bu analistler bitcoini etkileyen birçok faktörü ele alırlar ve buna göre karşılaştırmalı bir veri havuzu oluşturulur. Bu veriler yardımı ile de belirli dönemler için bitcoin değerleri tahmin edilir. İşte bazı bitcoin değer tahminleri.

Pantera Capital

Bitcoin ile uğraşan firmalar arasında en dikkat çekici ve çoğu zaman gerçekçi açıklamalar yapan Pantera Capital’in yıl sonu için bitcoin değer tahmini 10.000 Dolar yönündedir. Bu sözün arkasında uzun zamanlar sonucunda ortaya çıkarılan birçok grafik ve veriler bulunmaktadır. Bu yüzden daha gerçekçi bir yaklaşım var diyebiliriz.

Kay Van – Petersen

Bitcoin dünyasının içinde bitcoin boğası lakabı ile bilinen ünlü yatırımcının bitcoin için yılsonu değer tahmini 100.000 dolar olacağı yönünde. Ancak ünlü analistin tahminleri daha çok senaryolardan oluşmaktadır bu yüzden de birçok kişi şüpheyle yaklaşmakta. Şunu da hatırlatmak lazım ki Petersen son zamanlarda kısa vade için oldukça başarılı tahminler yürütüyor ancak yıl sonu tahmininde başarılı olup olmayacağını hep beraber göreceğiz.

John McAfee

Ünlü bitcoin yatırımcısının 4 yıl için öngördüğü değer tam olarak 1 milyon dolar ve bu tahmini doğrultusunda yıl sonunda da bitcoin değerlerinde bir tırmanma yaşanmasını tahmin ediyor. Eğer yatırımcının bu tahmini tutarsa başta kendisi olmak üzere birçok bitcoin yatırımcısı zenginliklerine zenginlik katacaktır diyebiliriz.

Bitcoin Fiyatını Etkileyen Faktörler

Bitcoin tamamen sanal bir sistem olduğu için doğal olarak fiyatlarında sürekli olarak dalgalanmalar da yaşanmaktadır. Bu dalgalanmaların en büyük nedenlerinden birisi de kurumların veya ülkelerin yaptığı açıklamalardır. Bitcoin ne kadar sanal bir şey olsa da birçok kurumu doğrudan veya dolaylı olarak etkileyebiliyor. Bu yüzden de zaman zaman ülke yetkilileri bitcoin üretimini veya ticaretini kısıtlama veya tamamen engelleme yoluna gidiyorlar. Bitcoin fiyatının etkileyen bir diğer faktör de giderek artan madencilik zorluğu. Zorluk arttıkça bitcoin üretmeye yanaşmayan madenciler sebebiyle bitcoin fiyatlarında oynamalar olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir