Arama

Bipolar Bozukluk Temalı Filmler

Bipolar bozukluk konulu filmler son zamanlarda oldukça popüler olmaya başlamıştır ve birçok filmin IMDB puanı da oldukça yüksektir. Bipolar bozukluğa bir kimsenin mutlu iken bir anda öfkelenme veya çevredir aşırı zarar vermesine olan yatkınlığı olarak açıklayabiliriz. Bipolar bozukluk temalı filmler özellikle genç kesimin oldukça ilgisini çekmektedir. Çünkü bu tarz filmlerde olaylar sürekli olarak değiştiği için izlerken sürükleyici bir yapıya sahip oluyor. Bu yazımızda da bipolar bozukluk temalı filmleri sizler ile paylaşacağız.

Mr. Jones

Bipolar bozukluk hastalığına sahip olan Mr. Jones oldukça değişken bir ruh haline sahiptir ve başta kendisi olmak üzere çevresine hiç beklenmedik anlarda zarar verebilmektedir. Bayan bir doktora aşık olmasıyla birlikte hayatında yaşanan değişiklikler ele alınmıştır.

Safe

Filmde bayan White’ın hayatı konu alınmaktadır. Bayan White’ın hayatı zengin kocası ve üvey oğlu ile birlikte gayet güzel geçmektedir ancak bir anda hastalık ortaya çıkmaya başlar ve bayan White’ın hayatı tamamen değişmeye başlar. Makyak malzemeleri de dahil olmak üzere neredeyse her türlü kimyasal üründen rahatsız olmaya başlayan White tedavi amacıyla götürüldüğü hastanede durumu daha da kötüleşir ve bipolar bozukluk derecesi hat safhalara gelir.

Pi

Pi filmi bipolar bozukluk temalı filmler listesinin en üstlerindedir ve filmde konu alınan Max karakteri bir matematik dehasıdır. Yaptığı çalışmalar sonucu tüm tabiatın kodlardan ibaret olduğunu keşfetmiş ve bunu gün yüzüne çıkarabilmek için yaptığı çalışmalar sonucu adeta delirmeye başlamıştır.

Elling

Filmin başrolü olan Elling karakteri 40 yaşında iken annesini kaybetmiştir. Yaşadığı bu üzücü olay sonucunda akıl sağlığını yitirmiş ve psikoloji tedavi görmek amacıyla hastaneye kaldırılmıştır. Hastanede geçirdiği iki yılın sonunda orada tanıştığı Bjarne ile birlikte küçük bir apartman dairesine yerleşirler. Normal bir insanın yapmış olduğu sosyal davranışları yapmakta zorlanan bu ikilinin çalkantılı yaşantısı filmde ele alınmıştır.

American Psycho

Filmin başrolü Patrick oldukça zengin ve aynı zamanda da oldukça yakışıklı bir görünüşe sahiptir. Bu sebeplerden dolayı da sosyal yaşantısında oldukça rahattır. Oldukça zararsız görünen Patrick aslında hoşlandığı kişileri sebepsizce öldüren ve onların vücutlarından bir parçayı hatıra olarak saklayan birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir