Arama

Alkolün Faydaları Nelerdir ?

Alkol alışkanlık yapan madde kötü ve zararlı olarak ün kazanmış çoğu insanın bırakmak istediği madde.
Aslında alkolün zararından değil birazda faydalarındanda bahsedelim örnek vermek gerekirse biranın
bağırsaklara iyi geldiğini rakının boğaza ve faranjite iyi geldiği şarabın kalbe iyi geldiğini ve hatta kemik ağrısı gibi hastalara mesela romatizma diyebiliriz bunada viskinin iyi geldiğini biliyormuydunuz?

Böbrekdeki taşı düşürmekte büyük fayda veren bira, mideye iyi gelen viski gibi yaraları çoktur. Saf alkol zaten tıbbi olarak kulanılır.
Eski zamanlarda kesik yaralaarın üstüne yine alkol dökülürdü.

Alkolün Faydaları Nelerdir ?İslam dininde haramdır ancak Kuranda Alkolün
size yararı olduğu kadar zararıda olduğu ama siz yinede uzak durun diye ayette vardır. Bu konuda Atatürke
deyinmek isterim alkol kulanan ve en çok rakı içen Atatürk bir gün baş ağrısı ile uyanır yanında ki yardımcısı ,ona paşam alkolü neden bırakmıyorda bu kadar içiyorsunuz sorusuna Atatürk ; kafam o kadar yoğun halde ki alkol ile uyuşturmak zorunda kalıyorum demiştir. Atatürkün söylediğine bakılırsa bu doğru uyuyamayan ve düşünce içinde ki insanların çözüm yolu yine alkol.

Zaten bu açık ve ortada her insan içinde geçerli bir durum. Sitresi yok eden alkol bu kadar zararlı görünüyor ama sitresin  bu kadar zararlı görünmemesi ayrı bir tartışma konusudur.İş adamlarının eve geldiğinde bir, iki bardak viski içmesine beyninde ki iş düşünceleri çalışması, yoğun çalışmasına iyi geldiğini bahsetmek lazım.Sarhoşluk dan bahsedersek insana acayip rahatklık, mutluluk, ve cesaret verir.Kafa dağıtmak deyimi ile tanınan alkol, kafada ki  düşünceler ve sitrese karşı olarakda faydalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir